Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në puntatën e parë të emisionit. Në të gjithë episodet e fundit vendin e Rezartit e ka zënë aktori tjetër i “Portokalli”-së Irgen Çela, ose siç njihet ndryshe nga të gjithë “Xhoda”.

Ndërkohë i ftuar në emisionin “Wake Up” ai ka shpjeguar:

“Kam qenë shumë i zënë me “Portokalli” dhe kam pasur dhe disa punë të miat private dhe për këtë gjë kishte një zëvendësim, por kjo nuk do të thotë që unë ika se nuk kishte asnjë deklaratë nga ana ime.

Ai emision ka pasur probleme në regjistrim. Një njeri që zihet nuk vazhdon më punë, në Top Channel nuk ka njerëz që zihen, shumë rrallë ndodh se sigurisht që ka konflikte dhe t’i nuk mund të bësh çfarë të duash. Institucioni ka dhe drejtim, se Top Channel nuk është han me dy porta. Luana është punëtore, e kuptueshme, solidare dhe nuk krijon problem”.

Nga ana tjetër pas gjithë këtyre thashethemeve Rezarti është shfaqur sërish ditën e sotme në provat e emisionit Shiko Kush Luan. Aktori ka publikuar në Instagram disa video, në të cilat shihet duke performuar me këngëtari e njohur, Gena, që mesa duket do të jetë i ftuari i kësaj të shtune. Ndërkohë në një video tjetër, Rezarti shihet i maskuar si artisti, Endri Prifti, ndërkohë që këndon e i bie kitarës.

Ai nuk ka dhënë detjae të tjera e nuk ka shpjeguar asgjë, por nga videot lë të kuptohet se mund të jetë rikthyer sërish në emision. Se çfarë ka ndodhur realisht nuk e di askush dhe çdo gjë mund të marr përgjigje të shtunën e kësaj jave.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here