Kryetari i Bashkisë së Durrës, Vangjush Dako ka reaguar për publikimin disa audiopërgjimeve në gazetën gjermane BILD.

Në një prononcim për Ora News Dako tha se i sheh si diçka absurde ato përgjime pasi ai si kryetar bashkie ja hap telefonin çdo qytetari.

“I pashë dhe i dëgjova përgjimet. Për mua janë diçka absurde, sepse unë jam kryetar bashkie dhe telefonin do t’ia hap çdo qytetari. Nuk kam asnjë koment. Kjo është çështje mediatike”.

Sipas Dakos u takon organeve kompetente për ta zgjidhur.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here