Partia Socialdemokrate (PSD) ndërmori një aksion mesditën e sotme në hapësirat pranë ndërtesës së qeverisë, saktësisht te ish-objekti i “Rilindjes” për të kundërshtuar “tiketat ngjitëse”.

Pas aksionit 6 anëtarë, në krye me kryetarin e kësaj partie Dardan Molliqaj, burri i ish-ministres së Arsimit Besa Shahini, janë arrestuar nga ana e Policisë së Kosovës.

Kujtojmë se dhjetëra vetura zyrtare janë mbuluar me mbishkrime “Zhvatës” si dhe tiketa ngjitëse.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here