KreuLajmet e FunditTentoi të godasë penalltinë në Champions “alla Panenka”, por shikoni si i...

Tentoi të godasë penalltinë në Champions “alla Panenka”, por shikoni si i përgjigjet portieri

Në takimin e djeshëm, të vlefshëm për Champions League, mes Ludogorets dhe Ferencvarosh, sulmuesi i ekipit bullgar, Suirczok, humbi një shans të artë në minutën e 29-të, teksa rezultati shënonte 1-2.

Ai zgjodhi ta ekzekutojë penalltinë në mënyrën e njohur si “Panenka”, por nga ana tjetër ishte portieri i Ferencvaroshit, që edhe pse bëri një lëvizje në fillim, ia doli që të ngrihej e ta devijonte topin në goditje këndi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

spot_img