Piloti i famshëm i motoçiklizmit, Valentino Rossi, i ashtuquajtur “Doktori” nëpërmjet një postimi në Instagram, ka njoftuar se ai doli pozitiv me Covid-19 në testin e tamponin e garës së fundjavës. Ky është mesazhi i tij:

“Fatkeqësisht këtë mëngjes u zgjova dhe nuk u ndjeva mirë. Ndihesha veçanërisht i dobët dhe kisha një ethe të lehtë, kështu që menjëherë thirra mjekun që më bëri dy analiza. Rezultati i ‘testit të shpejtë PCR’ është ishte negativ, ashtu si testi që kisha bërë të martën.

Por i dyti, rezultati i të cilit më është dërguar në orën 16:00 të kësaj pasdite, ishte për fat të keq pozitiv. Jam qartë e zhgënjyer që do të duhet të humbas garën. Unë do të doja të isha optimist dhe i sigurt, por pres që raundi i dytë në Aragon të jetë “pa lëvizje” edhe për mua …

Unë jam i trishtuar dhe i zemëruar, sepse kam bërë çmos për të respektuar protokollin dhe madje, edhe nëse prova që bëra të martën ishte negative, unë tashmë jam izoluar, që nga ardhja ime nga Le Mans. Sidoqoftë, kështu është mënyra dhe nuk mund të bëj asgjë për të ndryshuar situatën. Tani do të ndjek këshillat mjekësore dhe shpresoj të shërohem së shpejti,”- shprehet kampioni Rossi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here