Florian Marku po kalon një moment shumë të mirë në karrierën e tij si boksier profesionist. Ecuria e mirë sportistit shqiptar ka sjellë vëmendjen e njerëzve më të fuqishëm të biznesit të boksit profesionist.

Fitoret e njëpasnjëshme të boksierit lushnjar janë shpërblyer me një vend në video-lojën “e-Sport Boxing Club”.

Marku do të jetë një ndër dhjetëra boksierët që fansat anembanë botës do të kenë mundësi të zgjedhin për të boksuar virtualisht.

Video-loja e prodhuar nga studio amerikane “Steelworks” pritet të dalë në treg gjatë muajve të verës në platformat PS4,PS5, Xbox One dhe PC. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here