Dy futbollistë shqiptarë janë pjesë e skuadrës më të mirë të sezonit 2018-2019 në Itali. Janë Etrit Berisha dhe Berat Gjimshiti të cilët si pjesë e Atalantës kanë marrë këtë vlerësim në ceremoninë e “Gran Gala del Calcio” që u zhvillua sot.

Votimi i specialistëve nxori skuadrën e drejtuar nga Xhampiero Gasperini si ekipin më të mirë të sezonit të kaluar, ku ekipi jashtë çdo parashikimi u kthye në makineri golash dhe siguroi pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve për herë të parë në histori. Berisha ishte protagonist në pjesën e parë të sezonit në radhët e këtij klubi, kurse Gjimshiti ishte një nga surprizat më të këndshme të tij, ndërsa vazhdon edhe sot pjesë e zikaltërve.

“Trajneri ka bërë një punë të shkëlqyer, shpresojmë që të zgjasë përgjithmonë. Kënaqësia më e madhe? Bilancet në rregull. Nuk është thjesht një detaj, bëjmë programim dhe investime mbi gjëra që mund të bëjmë. Jemi në rrugën e duhur dhe jemi të lumtur, ndonëse ka ende për të bërë”, deklaroi presidenti Perkasi kur mori çmimin në emër të skuadrës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here