Francezët fitojnë garën ndaj katalanëve për transferimin e mesfushorit të Liverpool

Nga Liverpool te Paris SG! Klubi parizien ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e mesfushorit holandez, Georginio Wijnaldum, i cili vjen nga “the Reds” si lojtar i lire, me parametra financiarë zero. Ai ka firmosur kontratë katërvjeçare me klubin e madh francez.

Lojtari i “tulipanëve” dhe rinovojë, pasi nuk gjeti gjuhën e bashkëpunimit me drejtuesit e Liverpoolit. Kur dukej sikur në “pole” ishte Barça, në momentet e fundit ndërhyri me shpejtësi PSG, duke të fituar edhe garën për transferimin e Wijnaldumit në “Parc des Princes”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here