Dramë familjare për Ronaldinjon. Siç raportohet nga “AS”, nëna e ish-mesfushorit të Barcelonës, Miguelina Eloi Assis dos Santos, ka humbur jetën pas një beteje kundër Covid-19 që kishte zgjatur që nga dhjetori. Ka qenë ylli brazilian, që ka informuar për gjendjen shëndetësore të nënës së tij:

“Të dashur miq, nëna ime ka kontraktuar Covid-19 dhe po lufton për një shërim të shpejtë. Ajo është në një njësi të kujdesit intensiv dhe po merr të gjithë kujdesin e mundshëm. Unë ju falënderoj paraprakisht për të gjitha lutjet, energjitë pozitive dhe afeksionin që më tregoni gjithmonë. Eja mami”.

Por megjithë përpjekjet e stafit mjekësor, sot është njoftuar, se 71-vjeçarja Miguelina Eloi Assis dos Santos, e jëma e mesfushorit Ronaldinjo, nuk ia ka arritur ta fitojë bejetën e gjatë për jetën me virusin famëkeq Covid-19.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here