Superkupa e Italisë mes Napolit dhe Juventusit do zhvillohet me 20 janar 2021 në “Mapei Stadium”, stadium ku luan skuadra e Sassuolo.

Është hera e katër që Napoli është pjesëmarrëse në Superkupën e Italisë dhe deri me tani ka fituar dy herë në 3 paraqitje.

Ndërsa, Juventus e ka fituar tetë herë dhe humbur shtatë herë në 15 paraqitje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here