KreuKryesore“Po blen demokratët që të firmosin për 18 dhjetorin”/ Basha i përgjigjet...

“Po blen demokratët që të firmosin për 18 dhjetorin”/ Basha i përgjigjet Berishës: Po përhap lajme të rreme. Po ju poshtëron!

Ish-kryeministri Sali Berisha është rikthyer në Tropojë, ku ka vijuar me akuzat e tij në drejtim të Lulzim Bashës. Në një kohë që Lulzim Basha thotë se po takon demokratët në bazë, Berisha e akuzon se ai po “blen” demokratët duke i kërkuar që të firmosin për ’18 dhjetorin’ dhe në këmbim do i japë poste drejtorësh dhe zv.ministrash në qeverinë e Ramës. Kjo sipas Berishës, është një tregues se Basha dhe Rama po bashkëpunojnë.  

Vjen përgjigja e Lulzim Bashës për Sali Berishën.

“Sali Berisha e di që demokratët po konfirmojnë pjesëmarrjen në Kuvend dhe përhap lajme të rreme, duke dashur t’i poshtërojë ata. Demokratët do të vijnë në Kuvend më 18 Dhjetor sepse duan bashkimin jo përçarjen, duan fitoren, jo izolimin e PD. Asnjë trillim dhe mashtrim nuk i’a zgjidh hallin Sali Berishës, sepse beteja e tij është për interesa personale, jo për demokratët”, tha Basha.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

spot_img