Ekspertët e humbjes së peshës po krijojnë mënyra inovative për të humbur peshë pa mbajtur një dietë të rreptë, pasi në shumicën e rasteve ato mund të jenë më të dëmshme për personin, duke rrezikuar seriozisht shëndetin e tyre.

Pra, këtu do të gjeni një zgjidhje perfekte për të siguruar humbjen e kileve, duke ruajtur ekuilibrin e duhur në trup. Lëngu i xhenxhefilit dhe bananes mund t’ju ndihmojnë të ktheheni në peshën normale të trupit tuaj në çdo kohë. Kjo për shkak se banania është një burim i pasur i kaliumit, fibrave dhe antioksidantëve, e cila gjithashtu përmban sheqer natyral që mbush me energji trupin dhe e ushqen atë siç duhet. Rregullon nivelin e sheqerit në gjak dhe përmirëson sistemin e tretjes.

Gjithashtu ndihmon në thithjen e ushqyesve nga ushqimi. Në mënyrë të ngjashme, xhenxhefili rrit metabolizmin dhe mban personin të ngopur për më gjatë.

Për të përgatitur këtë pije, nevojiten përbërësit e mëposhtëm:

– 1 gotë boronica (të freskëta ose të ngrira).

Gjëja e parë që duhet të bëni është të vendosni kupën e boronicave dhe bananen e pjekur në blender dhe pastaj shtoni një lugë gjelle xhenxhefil, spinaqin dhe dy lugë fara liri. Ju duhet t’i përzieni mirë derisa të merrni një masë plotësisht homogjene, më pas ju mund të shtoni akull dhe gjysmë gote ujë të ftohtë dhe piheni menjëherë për të përftuar nga gjithë vlerat ushqyese.

Mund të pihet çdo ditë gjatë orëve të mëngjesit dhe brenda disa ditësh, mund të humbni mes 1 dhe 3 kile. Pra, duke shijuar këtë pije çdo ditë do të rezultojë në marrjen e një pamjeje të mirë pa patur nevojë për të kryer dieta rigoroze, për më tepër, është e këshillueshme që të hani shëndetshëm në drekë dhe darkë, duke shmangur ushqimet jo të shëndetshme, mbingarkesat, mbipeshën dhe pini shumë ujë çdo ditë. /Revista Psikologjia

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here